Kaalulangus viljakus

Teise tüübi diabeet, uneapnoe, kõrgvererõhutõbi, kõrge kolesteroolitase, osteoartriit, polütsüstiliste munasarjade sündroom PCOS jne on näited sellistest kehakaaluga seotud haigustest, mille puhul kirurgiline kaalulangetus annab suurepäraseid ravitulemusi. Kui paljud inimesed seda võimalust kasutavad ja miks nad seda teevad?

Pange tähele oma bioloogilist kella: vanus on oluline Inimesed mõtlevad viljakusele sageli absoluutarvudes - nagu ka keegi on viljakas või viljatu. Kuid tegelikkus on viljakuse olemasolu spektris, mille kahe lõpp-punkti vahel on märkimisväärne hall ala, mida sageli nimetatakse viljatuseks.

fitone-moderno

Eristused on rohkem kui semantika. Lõppkokkuvõttes "sõltub raseduse aeg", ütleb Joseph A. Hill, MD, reproduktiivse endokrinoloogi ja viljatuse spetsialist ning Bostoni New Englandi viljakuskeskuste president. Viljakus, viljatus, viljatus: mis on nimes?

Viljatus on määratletud kui üritamine rasestuda aastaks, korralikult ajastatud seksuaalvahekorras naise menstruaaltsükli kõige viljakamas faasisilma eduta.

See võib olla tingitud meessoost teguritest näiteks spermatosoidide kõrvalekalded, takistused või ejakulatsioonihäired või naissoost teguritest näiteks munajuhade blokeerimine, kaalulangus viljakus ovulatsiooni puudumine, hormonaalsed ebakorrapärasused või endometrioos või põhjuseks kombineeritud või seletamatud tegurid. Viljatuse korral on "teil võimalus alla 5 protsendi ise rasestuda," ütleb dr Hill.

Seotud: tõde raseduse katkemise, raseduse kaotuse ja viljakuse kohta Viljatus on pikemaajaline soovimatu mittemõistmine Seevastu termin viljatus kirjeldab rasedaks jäämise katsete pikaajalist ajavahemikku või soovimatu mittekontseptsiooni pikka aegamis pole jõudnud aastani, märgib osakonna sünnitusabi ja günekoloogia dotsent Mary Kaalulangus viljakus Pavone reproduktiivse endokrinoloogia ja viljatuse alal Loodeülikooli Feinbergi meditsiinikoolis Chicagos.

kaalulangus viljakus

Kõige kasulikum Kuidas rasestuda endometrioosi korral Mida peavad aastased ja vanemad naised teadma viljakuse, viljatuse ja rasestumise kohta "Normaalse" viljakuse või viljakuse korral on naise "võime rasestuda umbes 15 kuni 20 protsenti kuus" korralikult ajastatud vahekorras, ütleb dr Pavone. Isegi nii, kui naise menstruaaltsükli kõige viljakamas faasis on vahekorras 80 protsenti rasedustest alla aastaste naiste kuue tsükli jooksul, selgub ajakirjas avaldatud uuringutest Inimese paljunemine.

Maovähendusoperatsioon, kellele ja milleks? - Kaalukirurgia Keskus

Pärast kuut ebaõnnestunud tsüklit peetakse umbes 20 protsenti paaridest kaalulangus viljakus kaalulangus viljakus viljatuteks, kuid pool neist paaridest jätkab loomulikku või spontaanset rasestumist järgmise kuue tsükli jooksul - enne, kui viljatuse määratlus algab.

Riskitegurid ja põhjused, miks paar võib olla viljakas Uuringud, mis avaldati Seevastu hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite varasem kasutamine, varasem rasedus või sünd ja progesteroonravi anamneesis olid seotud viljatuse diagnoosiga naiste raseduse suurenemisega. Muud terviseprobleemid, mis võivad viljakust häirida Lisaks võivad mõned põhilised terviseseisundid, näiteks teatud kilpnäärme- või neerupealiste häired, soodustada viljakust, märgib New Yorgis asuva NYU Langone viljakuskeskuse reproduktiivse endokrinoloogi ja viljakuse spetsialist Brooke Hodes-Wertz.

kaalulangus viljakus

Ja autoimmuunhaigustega naistel, nagu reumatoidartriit RA või luupus, on tõenäolisem enneaegne munasarjade puudulikkus munarakkude kaotusmis võib kahjustada nende rasestumise võimalusi. Veelgi enam, Soovitatav Mis on KMI?

Seotud: Kuidas rasestuda endometrioosi korral Vahepeal võivad viljatuses rolli mängida ka elustiili tegurid.

Viljakus, viljatus, viljatus: mis on nimes?

Muidu seletamatu viljatuse suurim panustaja on suitsetamine nii aktiivne kui passiivne suitsetamine. Naiste suitsetamine vähendab munasarjade reservi munarakkude arv munasarjas igal ajahetkel ja kahjustab munajuhade tööd ja emaka keskkonda, selgub Lisaraskused võivad rasestuda Teine geneetika ja elustiiliga seotud viljatuse tekitaja on rasvumine. Kehamassi osas võib rasvumine naise viljakusele mõju avaldada, vähendades munarakkude kvaliteeti ja kahjustades implantatsiooni, selgub Inimese paljunemine.

Lisaks võib märkimisväärne ülekaal või rasvumine põhjustada hormonaalseid rikkumisi, mis võivad ovulatsiooni häirida, ütleb Pavone.

  • Teie viljakus on oluline.
  • Baasteadmised naise tsüklist | Viljakusmonitor
  • Stephen fry kaalulangus kondimine
  • Miks on minu keto kaalulangus nii aeglane

Seotud: 8 raseduse katkemise fakti, mida iga naine peaks teadma Kaalulangus võib aidata mõnel naisel rasestuda Mõnel rasvunud või ülekaalulisel naisel, kellel on viljakus, võib salenemine parandada spontaanse viljastumise tõenäosust. Tegelikult ajakirjas Nagu juhtus, saavutati kehakaalu langetanud ja IVF-i teinud naiste seas spontaanse raseduse abil neli korda rohkem elusündinuid, võrreldes nendega, kes tegid IVF-i üksi.

kaalulangus viljakus

Rasestumise tõenäosuse parandamine Pärast seda, kui olete aastaid veetnud, et mitte rasestuda, võiksite eeldada, et kui soovite last saada, siis see juhtub kohe kaitsmata seksiga. Kuid see pole realistlik.

Milline on elu peale maovähendusoperatsiooni

Sellegipoolest ei tähenda see, et peate enne abi otsimist aastaid beebit tegema. Viimased Varajane raseduse kaotus võib vallandada traumajärgse stressi sümptomid Kuulsuste raseduse katkemise paljastused kannustavad isiklikke säutse viljakuse probleemidest Kaalulangus viljakus olete jälginud ovulatsiooni, jälgides emakakaela lima või kasutades käsimüügis olevat ovulatsiooni ennustajat ja kaitsmata vahekorda kaalulangus viljakus rasestumata, rääkige kaalulangus viljakus oma arstiga kuue kuu pärast, kui olete üle aastane või aasta pärast kui olete alla aastane, annab Kaalulangus viljakus nõu.

Seotud: Kuulsad naised, kes olid üle 40 ja rasedad, võivad soodustada viljakuse müüte Viljakusprobleemide ja viljatuse põhjuste käsitlemine Sõltuvalt teie tervislikust seisundist või muudest sümptomitest võib teie arst soovitada otsida anatoomilisi tegureid näiteks polüübid, fibroidid või endometrioosmis võivad rasedust häirida, kontrollida teie kaalulangus viljakus taset või saata oma sperma sperma analüüsile.

Teadus kaalu ja viljakuse taga

Kui tõenäoline süüdlane on selgunud, saab probleemi lahendamiseks ja loodetavasti ka vastupidiseks toimida. Mõnel juhul võib soovitada nn lapseootel juhtimist, kui näib olevat võimalik, et paar võib pärast viljatuse diagnoosimist spontaanselt rasestuda.

Kerge endometrioosi või emakakasvuga naised võivad kandideerida laparaskoopilistele kaalulangus viljakus, et muuta emakas implanteerimiseks külalislahkemaks keskkonnaks. Teistes võib soovitada ovulatsiooni indutseerimist või IVF-i, sõltuvalt sellest, kui kaua paar on üritanud rasestuda ja naise vanusest.

Pange tähele oma bioloogilist kella: vanus on oluline Oluline on olla ennetav, kui olete kogenud kaalulangus viljakus.